Dobbelt 50 års jubilæum i Struer Karate

Lørdag d. 16. september kunne vi fejre både klubbens 50 års fødselsdag og vores højt værdsatte chefinstruktør Shihan Jan Spatzeks 50 års jubilæum indenfor karate. Dette blev gjort med en flot reception i klubbens lokaler på Fabriksvej, hvor der blev serveret lækker mad fra Nordisk Tapas og en stor jubilæumskage fra Bager Max. Vi takker alle der kom fra nær og fjern for at deltage i fejringen. 

Efter receptionen fortsatte fejringen i lidt mindre formelle rammer med hyggeligt samvær og fest til langt ud på aftenen/natten. Også en kæmpe tak til alle der var med til at skabe et brag af en fest.

Vi er meget stolte af at være medlemmer i en karateklub med så mange års viden og erfaring indenfor både klubdrift og karatekunst. Det er en stor ære for os som klub og en kæmpe gave for klubbens medlemmerne at have Jan Shihan som vores chefinstruktør, og vi siger ham tusind tak for alle de mange timers hårdt arbejde, han udfører for klubben og os som medlemmer.

Se masser af billeder her :-)  https://www.facebook.com/media/set?vanity=mohanathas.sinnarajah&set=a.10229971507702010

jubi50 

Struer Karate Tiger's

Sted & Tider

Adresse:  Fabriksvej 30
                   7600 Struer

Telefon:  +45 7194 9444

Email:      info@struerkarate.dk

Intro JKS Karate